1 - تعاریف  :

1 - 1 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی"  : فروشگاه اینترنتی حاوی هر آنچه که شما می خواهید از قبیل نرم افزار و CD های آموزشی و محصولات بهداشتی و ....
2 - 1 : "مشتری" : یا   "خریدار"  : خریدار و مصرف کننده هر یک از محصولات "فروشگاه آنلاین بازارباشی" .
3 - 1 :  "محصول"  : تمامی اجناس ، بسته ها و موارد قرار گرفته در "فروشگاه آنلاین بازارباشی".  

  2 - موضوع :

شرایط و تعهدات "فروشگاه آنلاین بازارباشی" و "خریدار" جهت خرید و فروش "کالا " .


3 - تعهدات "فروشگاه آنلاین بازارباشی":

1 - 3 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی " موظف است "کالا" خریداری شده توسط "مشتری" را به صورت سالم و در بسته بندی مقاوم و زیبا برای شخص "خریدار" ارسال نماید.
2 - 3 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی " مسئولیتی را در قبال خرید اشتباه و عدم سازگاری مجموعه خریداری شده با گوشی موبایل شما را ندارد.
3 - 3 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی " موظف است تا بسته خریداری شده توسط "مشتری" را در کوتاه ترین زمان آماده به ارسال نماید.
4 - 3 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی " موظف است که در صورت معیوب بودن "کالا " و حتمی (قطعی) شدن آن ، بسته جدید را بدون هزینه ارسال نماید.
5 - 3 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی " موظف است که در صورت منصرف شدن " مشتری" از خرید تا 7 روز پس از دریافت کالا نسبت به برگشت کالا و باز پرداخت وجه واریزی و واریز وجه به حساب " مشتری" اقدام نماید .
6 - 3 : "فروشگاه آنلاین بازارباشی " موظف است CD و DVD های ارجینال را همراه با هلوگرام بفروش برساند .

4 - تعهدات "مشتری" :

1 - 4 : "مشتری" موظف است در صورت مشاهده تاخیر در ارسال کالا ابتدا وضعیت آن را پیگیری نموده ، سپس از طریق بخش پشتیبانی فروشگاه به ما اطلاع دهد و از سفارش مجدد همان "کالا" خودداری نماید.
2 - 4 : "خریدار" باید اطلاعات دقیق خود اعم از کد پستی و آدرس کامل و... را برای دریافت هر چه سریعتر "کالا " در فرم سفارش قید کند.
3 - 4 : "خریدار" موظف است هنگام تحویل "کالا " ، طبق فاکتور هزینه را به مامور پست بپردازد.
4 - 4 : "خریدار" تنها در صورتی میتواند سفارش خود را لغو نماید که وضعیت "کالا " به صورت معلق باشد.
5 - 4 : "خریدار" باید زمان مراجعه مامور پست حتما در محلی که در فرم سفارش پر نموده حضور داشته باشد ، در غیر این صورت باید طی زمان مشخص شده ای به پست محل مربوطه مراجعه نموده و "کالا " را تحویل گرفته و هزینه را به پست بپردازد.  

»   بدیهی است خرید "کالا " توسط "مشتری" به معنای پذیرفتن تمامی بند های بالا میباشد.

5- خدمات پس از فروش:

1 - 5 : تمامی کالاهای فروخته شده توسط "فروشگاه آنلاین بازارباشی " شامل خدمات پس از فروش تامین کننده کالا که بطور دقیق در برگه گارانتی، وارانتی و ... همراه محصول موجود است می باشند. موارد خاص در نام کالا و یا صفحه مشخصات کالا بوضوح توضیح داده شده است.
2 - 5 : فروشگاه آنلاین ایران بازارباشی " هيچگونه مسئوليتي درمقابل خدمات پس ازفروش ( بغیر از محصولات  CD و DVD ) ندارد وخدمات پس ازفروش به عهده تامين کننده کالا مي باشد و درصورت نياز "مشتری" دراختيار آنها قرارداده می شود.

مدیریت فروشگاه آنلاین بازارباشی

مقایسه